Peru Washed Organic Gr.1 Tres Mosqueteros 100%

5,0029,00 s DPH

100% Arabica

Peru Organic Washed
Káva z oblasti Peru sa vyznačuje stredne silným telom s aromaticko-sviežou chuťou citrusových plodov s tónom tmavej čokolády.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Káva bola prvýkrát dovezená do Peru v 17. storočí a odroda Typica Typica sa rýchlo stala majoritnou odrodou kávových rastlín pestovanou v celej krajine.
Koncom 20. storočia nebolo Peru na trhu s kávou konkurencieschopné kvôli nedostatku infraštruktúry a metód spracovania – problém, ktorý sužuje mnohé rozvojové krajiny pestujúce kávu na svete.
Od prelomu storočia sa však peruánski pestovatelia kávy spolu s mnohými ďalšími krajinami, ktoré utrpeli v dôsledku krízy, zdvihli pomocou bootovacích pásiem a prestavali to, čo stratili.
Od začiatku tohto prestavovacieho hnutia došlo k preorientovaniu na vývoj kvalitnejšej kávy využívaním nezmerateľného potenciálu, ktorý je prirodzene prítomný v pôde a podnebí peruánskych kávových fariem.
Ako je tomu v mnohých podobných krajinách s tradičnejšou formou hospodárenia, veľká časť peruánskej kávy sa vždy pestovala organicky. Nebolo to nevyhnutne kvôli certifikácii, ale skôr preto, že v prvom rade nemali prístup k chemickým hnojivám a pesticídom!

Oblasť Chanchamayo
Indiáni z kmeňa Yanesha sú farmári, hospodáriaci na malých, rozmanitých, často pralesom tienených farmách. Cieľom kmeňa Yanesha je produkcia skvelej kávy v harmónii s pôvodným životným štýlom s využitím poľnohospodárskych techník v súlade s prírodou

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára