--

Príbeh našej kávy

Vychutnajte si výnimočné
odrody kávy z pohodlia Vášho domova

Naša kávová púť začala celkom neobyčajne. V roku 2010 sme otvorili našu prvú kaviareň…

v tom čase sme ešte veľmi ani nevedeli čo v skutočnosti pojem káva a kávové odrody znamená. V tom čase sa ešte ani o pražení veľa nehovorilo a vôbec sa nám nesnívalo o tom, aké čary kávový svet vlastne skrýva. Jak čas bežal a roky plynuli začali sme kávu milovať a spoznávať. Káve sme začali venovať všetok svoj voľný čas, a to nás doviedlo k myšlienke naučiť sa čo najviac o tomto božskom nápoji a začať si pražiť vlastnú kávu.

Nič sa nestane samo a nič sa nestane hneď, a preto nám spoznávanie kávy a kávového sveta trvalo dlhých 9 rokov kým sme sa odhodlali postúpiť ďalej a vytvárať niečo neobyčajné…

Ako som sa dostal práve k myšlienke vybudovať si sieť prevádzok a pražiť si pre ňu vlastnú kávu?

Už od malička som vedel že sa raz chcem starať o niečo vlastné, síce som v tej dobe ešte nevedel čo to presne bude, ale čas mi ukázal cestu. Mal som ten najlepší životný vzor a do dnes mám a ním je môj otec, ktorý celý život od kedy si pamätám  pracuje 7 dní v týždni  a toto sa nejakým spôsobom  nalepilo aj na mňa.

Značka Bonté vznikla v roku 2010 s myšlienku otvoriť a prevádzkovať vlastnú kaviareň v ktorej si zákazníci môžu vychutnať nie len rôzne druhy plantážových káv, ale pochutnať si aj na skvelých maškrtách.  Ako roky plynuli a práca ktorej som venoval všetok svoj čas sa stala mojím životným štýlom. Nikdy som to nepovažoval a ani do dnes nepovažujem za prácu ako takú… napriek tomu, že boli aj pekné, ale aj ťažké chvíle, život je boj a to je na tom to najkrajšie. Môžete robiť čo len chcete, treba si nájsť len tú správnu cestu a keď cesty niet, treba si ju spraviť.

Od úplných začiatkov, kde nám nikto v ničom neradil, čo robiť a čo nerobiť… sme si vyšľapali vlastnú cestu. Počas cesty sme sa všetci v Bonté naozaj veľa toho naučili a do dnes učíme. Naučili sme sa postaviť ak sme náhodou spadli a každá jedna zlá skúsenosť nás posunula o kúsok ďalej. V živote sa treba snažiť stále a keď sa nám niečo nepodarí podľa našich predstáv treba skúšať ďalej…  Taktiež otvorenie každej jednej prevádzky bola vždy jedna veľká výzva, ktorú sme sa snažili dať na maximum. Toto všetko robíme preto, lebo nás to baví a život bez kávy si už ani nevieme predstaviť . Káva je dlhé roky naša vášeň a práve táto vášeň nás doviedla k myšlienke posunúť sa o kúsok ďalej a začať si pražiť vlastnú kávu pre svoje prevádzky na ktorých si naši zákazníci môžu nie len vychutnať svoju šálku kávy, ale zobrať aj domov a podarovať balíček kávy niekomu na kom im záleží a koho chcú len tak potešiť.

Toto rozhodnutie ohľadom vlastnej pražiarne neprišlo len tak z ničoho nič, trvalo to pár rokov štúdií a školení celkovo o káve a kávovej kultúre, ale keďže je káva naše hobby, robíme len to čo nás baví.

Po 10tich rokoch reálne v kávovom svete sa nám koncom minulého roka podarilo spustiť výrobu vlastnej kávy a s výsledkami sme nesmierne spokojní aj my aj naši zákazníci.

Naša pražiareň je vybavená  špičkovou  technológiou Coffee-Tech Engineering s termodynamickým bubnom, plne modulovateľnými plynovými horákmi a s riadiacou jednotkou, ktorej súčasťou je  Automatic Roasting Profile Software, ktorý sprevádza celý proces praženia pre maximálne výsledky.

Našim dodávateľom zelenej kávy je spoločnosť Sandalj Traiding Company Spa z Talianska so sídlom v Trieste, ktorá má 70 ročnú tradíciu a zameriava sa na dovoz kvalitných odrodových káv z vyše 40 pestovateľských oblastí z celého sveta.

Postupným vývojom sa teda spoločnosť vyprofilovala na kompletný kávový servis od dovozu a praženia rôznych kávových odrôd z celého sveta, prevádzkovanie a rozširovanie vlastnej siete prevádzok Bonté. Zabezpečovanie kávového cataringu na rôznych akciách. Čerstvo upražená káva je pridanou hodnotou nie len pre samotné prevádzky v rodine Bonté, ale aj pre ďalšie partnerské podniky a samozrejme  jednotlivých zákazníkov, ktorí si chcú čerstvo upraženú kávu vychutnať v pohodlí domova, v robote, v škole alebo na oslave…

Bonte Coffee Roastery je predovšetkým výberová a čerstvo pražená káva, s ktorou trávite svoj čas. Jednoducho káva, ktorá je s Vami  každý deň, nie len v kaviarni, ale aj doma, v robote, v škole, na stanici, vo vlaku, autobuse, jarmoku, kúpalisku, festivale, ale aj v tie najdôležitejšie dni Vášho života ako sú narodeninové oslavy, výročia, či svadby.

 

 

Jeden z projektov ktorý sme zrealizovali začiatkom minulého leta bol aj projekt -Coffee Bike-

Projekt -Coffee Bike- vznikol, aby sme priniesli čerstvo praženú kávu z vlastnej pražiarne čo najbližšie k širokej verejnosti.

Keďže sa káve venujeme už celé desaťročie a svet kávy nás nesmierne baví chceme sa v budúcnosti zamerať aj na pozdvihnutie práve kvality praktickej výučby mladej generácie baristov. Už teraz usporadúvame rôzne semináre o káve od pôvodu až po praženie v našej vlastnej pražiarni.

Projekt -Coffee Bike- vznikol, aby sme priniesli čerstvo praženú kávu z vlastnej pražiarne čo najbližšie k širokej verejnosti priamo aj do nákupných centier pre ľudí, ktorý nemajú čas si vychutnať svoju šálku kávy v kaviarni a vo všeobecnosti nie sú kaviarenské tipy. Podľa našich prieskumov tvorí veľké percento práve táto skupinu ľudí. Kávový nápoj, ktorý si vyberú im pripraví náš profesionálny barista a pôžitok z kávy je o to výnimočnejší .
Na Slovensku sa nám podarilo vytvoriť si silnú klientelu a pevne veríme, že počet spokojných zákazníkov bude len rásť a my urobíme preto všetko čo bude v našich silách.

Nahliadnite za oponu našej pražiarne

20200407_172758
FB_IMG_1580243121860
20200126_122316