Mexico Washed SHG Fair Trade ORGANIC 100%

6,0033,00 s DPH

100% Arabica

Mexico Washed SHG Fair Trade ORGANIC
Vynikajúca káva vo Fairtrade a Organic kvalite, pestovaná vo vysoko položených oblastiach Mexika. Má vyváženú chuť a silné telo. Chuť je príjemne sladká, doplnená jemnou chuťou citrusových plodov. V dochuti cítiť tóny kakaa.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Mexico Washed SHG Fair Trade -ORGANIC
Vynikajúca káva vo Fairtrade a Organic kvalite, pestovaná vo vysoko položených oblastiach Mexika.
V Mexiku je mnoho malých farmárov závislých na úrode kávy, ktorá je ich hlavným zdrojom príjmov. Mexiko si, ako producent kávy, veľmi zakladá na výrobe vysoko kvalitnej kávy. Bobule sú precízne triedené a pozornosť sa venuje aj ich čisteniu. Káva je spracovaná mokrým spôsobom.

Mexická káva je klasifikovaná podľa nadmorskej výšky:
Strictly High Grown – SHG, nad 1 700 m n. m.
High Grown – HG od 1000 do 1 600 m n. m.
Prime Washed – od 500 do 1 000 m n. m.

FAIR TRADE
Producenti dostanú za vyprodukované suroviny spravodlivé ceny, nezávisle od cien na svetových trhoch. Takýmto spôsobom
majú ľudia v rozvojových krajinách možnosť postarať sa sami o seba, zaistiť si svoju existenciu a dostupnosť aspoň základnej zdravotnej starostlivosti a vzdelania. A my v Európe získame kvalitné potraviny pestované s ohľadom na životné prostredie – a so zárukou pôvodu.

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára