Honduras Washed Fair Trade ORGANIC 100%

5,0030,00 s DPH

100% Arabica

Honduras Washed Fair Trade ORGANIC
Káva z oblasti Honduras sa vyznačuje stredne silným telom so sladkou chuťou čokolády a karamelu, pri svetlom pražení môže vyniknúť jemná chuť citrusových plodov.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Honduras Washed Fair Trade -ORGANIC
V Hondurase sa na výrobe kávy podieľa viac ako 100 000 rodín. 95% z nich sú drobní poľnohospodári a 70% poľnohospodárov na necelých 2 hektároch (čo predstavuje asi 30% celkovej produkcie krajiny). Prevažná väčšina poľnohospodárov (95% a viac) sa pri všetkých aspektoch poľnohospodárskej práce a práce pri zbere spolieha na rodinnú prácu. Honduras tiež bojuje s vysokými zrážkami a sušenie je skutočným problémom mnohých výrobcov. Daždivé podnebie krajiny sťažuje v niektorých prípadoch použitie terás na sušenie, pretože kávy sú náchylné na nadmerné kvasenie.

Rodina Funezovcov vlastní malý pozemok s rozlohou 5 hektárov, na ktorom odtieňujú pestované hybridy Catimor a spracúvajú kávové zrná priamo na farme, kde postavili mikro mlyn.
Kávové zrno sa fermentuje 24 hodín a suší sa na slnku na vyvýšených afrických posteliach.
Táto káva má nadherné tóny mandarínky, hrušky, čokolády, medu a karamelu.

FAIR TRADE
Producenti dostanú za vyprodukované suroviny spravodlivé ceny, nezávisle od cien na svetových trhoch. Takýmto spôsobom
majú ľudia v rozvojových krajinách možnosť postarať sa sami o seba, zaistiť si svoju existenciu a dostupnosť aspoň základnej zdravotnej starostlivosti a vzdelania. A my v Európe získame kvalitné potraviny pestované s ohľadom na životné prostredie – a so zárukou pôvodu.

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára