fbpx --

Pražiareň Bonté Nové Zámky

Proces praženia je sprevádzaný špičkovou technológiou Coffee-Tech Engineering

Bonté Coffee Roastery je predovšetkým výberová a čerstvo pražená káva, s ktorou trávite svoj čas. Jednoducho káva, ktorá je s Vami  každý deň, nie len v kaviarni, ale aj doma, v robote, v škole, na stanici, vo vlaku, autobuse, jarmoku, kúpalisku, festivale, ale aj v tie najdôležitejšie dni Vášho života ako sú narodeninové oslavy, výročia, či svadby.

Naša pražiareň je vybavená  špičkovou  technológiou Coffee-Tech Engineering s termodynamickým bubnom, plne modulovateľnými plynovými horákmi a s riadiacou jednotkou, ktorej súčasťou je  Automatic Roasting Profile Software, ktorý sprevádza celý proces praženia pre maximálne výsledky.

Našim dodávateľom zelenej kávy je spoločnosť Sandalj Traiding Company Spa z Talianska so sídlom v Trieste, ktorá má 70 ročnú tradíciu a zameriava sa na dovoz kvalitných odrodových káv z vyše 40 pestovateľských oblastí z celého sveta.

S kávou spoznáš skrytý svet

Káva je magický nápoj dospelých, ktorý vás môže v každom veku prekvapiť a potešiť celkom inak. Pitie kávy je stáročia kultivovaný , krásny obrad, kde sa uvoľní vaša myseľ, duša aj telo.

Káva ako nápoj bola objavená okolo roku 1100 v oblasti arabských krajín – pobrežia Červeného mora. Vtedy bolo pitie zelenej kávy bežné, zrná sa nepražili ako dnes a káva sa skôr podobala na zelený čaj. V oblastiach, kde bola objavená, je zelená káva stále veľmi obľúbená.

Čierna káva vzniká vysušením a následným pražením zelených kávových zŕn. Je to proces, ktorý trvá cca 10-22 minút. Dnes sa na to používajú pražiace stroje. Majú tvar otáčajúcich sa bubnov s oceľovým doštičkami vo vnútri, vďaka ktorým na zrná pôsobia tri tepelné zdroje. Po opražení sa zrná chladia a balia do ochranných obalov, aby sa predišlo zvetrávaniu. Takto získava káva charakteristickú farbu, lahodnú chuť a vôňu, na ktorú sme zvyknutí.