Guatemala Trace Coban Honey 100%

5,0033,00 s DPH

100% Arabica

Káva z oblasti Cobán sa vyznačuje plným telom s bohatou korenistou a ľahko ovocnou chuťou čerstvého ovocia s príjemnou kvetinovou arómou.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Káva bola privezená do Guatemaly v polovici 17. storočia ako okrasné rastliny. Výroba kávy sa však skutočne nezačala až v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, keď bol priemysel prírodných farbív v krajine predstihovaný syntetickými výrobkami, a na záchranu hospodárstva bolo potrebné nové odvetvie.
Vláda podporila rast kávových plantáží a káva sa rýchlo stala najväčším vývozom krajiny. V skutočnosti bola Guatemala až do roku 2011 jednou z piatich najväčších krajín vyrábajúcich kávu, keď ju Honduras konečne prekonal.
V roku 1960 si pestovatelia kávy vyvinuli vlastnú úniu, ktorá sa oficiálne stala známou ako Anacafé (Asosiación Nacional del Café). Táto organizácia je teraz zodpovedná za marketing, výskum a finančnú podporu nových a existujúcich poľnohospodárov.
Usilujú sa tiež zlepšiť život poľnohospodárov vo vidieckych oblastiach.

Oblasť Cobán
Cobán je po celý rok mimoriadne daždivý, oblačno a chlad. Zabudnite na suchý deň: keď v Cobáne hovoria, že dážď klesá, znamená to, že mrholí. Potom sú tu čipky , ľahká hmla, ktorá nikdy neodchádza .

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára