Brazília Catuai Sitio Mandioca 100%

5,0026,00 s DPH

100% Arabica
Káva z oblasti Catuai sa vyznačuje krémovým telom s rafinovanou chuťou citrusových plodov a výraznou karamelovou dochuťou.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabika. Brazílska káva je pripravovaná suchým (prírodným procesom), vyznačuje sa mohutným telom a komplexnosťou, má však nižší podiel kyselín.

Odroda Catuai
Táto hybridná odroda vytvára sladký pohár so svetlou kyslosťou. Jeho názov pochádza z domorodého jazyka Guarani, ktorý prekladá do slova „veľmi dobre“.
Jeho pôvod sa datuje od roku 1948, keď IAC začal vyvíjať odrodu s vysokým výnosom. Skupina Catuai je výsledkom umelého šľachtenia Caturry pre svoje krátke vlastnosti a Munda Novo pre svoje vysoké výnosy. Ťaží z menšej veľkosti, čo znamená, že v rovnakom priestore je možné aby vyselo viac rastlín a tak mať vysokú produktivitu.
Po rokoch výskumu boli v roku 1972 prepustené odrody skupiny Red a Yellow Catuai. Vďaka svojej produktivite a dobrej kvalite šálok sa stali veľmi populárnymi. Catuai je stále populárny v Brazílii a tiež sa pestuje v krajinách ako Honduras, Kostarika, Guatemala, Havaj, Kuba a mnoho ďalších.

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára