Guatemala Woman Coffee Project – Con Manos de Mujer 100%

5,0028,00 s DPH

100% Arabica

Káva z oblasti Guatemala z projektu Women´s Coffee ,na ktorom sa podieľa 27 farmárok sa
vyznačuje hladkým telom a intenzívnou chuťou lesných jahôd a sladkých broskýň. V
dochuti cítiť jemné tóny kakaa.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Káva bola privezená do Guatemaly v polovici 17. storočia ako okrasné rastliny. Výroba kávy sa však skutočne nezačala až v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, keď bol priemysel prírodných farbív v krajine predstihovaný syntetickými výrobkami, a na záchranu hospodárstva bolo potrebné nové odvetvie.
Vláda podporila rast kávových plantáží a káva sa rýchlo stala najväčším vývozom krajiny. V skutočnosti bola Guatemala až do roku 2011 jednou z piatich najväčších krajín vyrábajúcich kávu, keď ju Honduras konečne prekonal.
V roku 1960 si pestovatelia kávy vyvinuli vlastnú úniu, ktorá sa oficiálne stala známou ako Anacafé (Asosiación Nacional del Café). Táto organizácia je teraz zodpovedná za marketing, výskum a finančnú podporu nových a existujúcich poľnohospodárov.
Usilujú sa tiež zlepšiť život poľnohospodárov vo vidieckych oblastiach.

Ženský Projekt – Con Manos de Mujer
Túto kávu vyrábajú výlučne ženy, ktoré sú členmi siete žien ACODIHUE v oblasti pestovania žien, ktorá sa v ich rodnom jazyku Mam označuje ako Awal Nan (Siembra de Mujer). Iba 22% ročnej produkcie ACODIHUE spadá pod označenie Café con Manos de Mujer, čo predstavuje rafinovaný výber kávy družstva.
Osemdesiat percent kávy ACODIHUE pochádza od domácich žien a producentiek v hornatom území Cuchumatanu, Huehuetenango. Najčastejšími príčinami tohto vysokého počtu sú vdovy a migrácia do Spojených štátov; ženy sa zvyčajne starajú o krajinu a o svoje deti. Na uznanie tvrdej práce týchto žien získala organizácia ACODIHUE certifikát Manos de Mujer (ženské ruky), prostredníctvom ktorého družstvo uznáva ich prínos pre ich domácnosť a pre národné hospodárstvo.

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára