Cuba Lavado Turquino 100%

6,0033,00 s DPH

100% Arabica

Káva z oblasti Cuba sa vyznačuje plným telom s intenzívnou chuťou a arómou kakaa a
tabaku s jemnou dochuťou lieskových orieškov a rumu.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Káva sa pestuje na Kube od polovice 18. storočia. Posilnená francúzskymi farmármi utekajúcimi z revolúcie na Haiti. Do 21. storočia sa v oblasti pohoria Sierra Maestra pestovalo 92 percent domácej kávy . Všetku kubánsku kávu vyváža spoločnosť Cubaexport , ktorá pestovateľom a spracovateľom kávy platí regulované ceny. Zber kávy prebieha od septembra do januára a dosahuje vrchol v októbri a novembri.

Turquino

Bolo by prekvapujúce, keby Kuba ku svojím jemným cigáram neprodukovala aj vynikajúcu kávu. Najlepšou kubánskou kávou je Turquino alebo Turquino Extra, pričom týmto označením sa rozumie skôr stupeň kvality ako oblasť.
Káva má čistú chuť, strednú plnosť a obsahuje menej kyselín ako mnohé iné stredoamerické kávy.

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára