Dominican Republic Washed Barahona AA 100%

5,0033,00 s DPH

100% Arabica

Káva z oblasti Barahona sa vyznačuje plným telom a úžasnou sladkosťou karamelu a
vanilky s dlhotrvajúcou dochuťou mandlí.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Kávovníky sa v Dominikánskej republike nachádzajú hlavne v horských oblastiach krajiny, na vysočinách, ktoré tvoria najmenej polovicu oblasti Hispaniola . Káva bola prvýkrát uvedená v Dominikánskej republike v roku 1700 a bola hlavnou plodinou drobných poľnohospodárov. Káva sa začala vyvážať približne v roku 1872. Na začiatku 20. storočia sa plodina pestovala na všetkých Cibao, hlavne v okrese Puerto Plata. Vývoz kávy z Dominikánskej republiky v roku 1900 dosiahol 3 951 539 libier (1 792 388 kg). Významné kávové oblasti v roku 1918 boli v Moca , Santiagu a Baní , s približne 66% plodiny vyvážanej z Puerto Plata .

Oblasť Barahona AA

Káva najvyššej kvality z oblasti Barahona, ktorá je považovaná za najlepšiu oblasť na pestovanie kávy na ostrove. Káva sa pestuje v tieni vo veľmi úrodnej pôde. Pestujú ju malí farmári a väčšina produkcie sa spotrebuje miestnymi obyvateľmi. Na export ide zhruba iba 20% celkovej produkcie. Tieto plantáže patria medzi najstaršie, káva sa tu pestuje už od roku 1700. Káva je cenená pre svoju plnosť, sladkosť po čokoláde a kakau a pre nízku aciditu, s kvalitným zrnom.

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára