Výber prvotriednych káv z Ethiopie, Brazílie, Elegance

30,00 s DPH

Mix prvotriednych káv z Ethiopie, Brazílie, Elegance.

3 x 250 g

-Brazília Santos Exclusive  100% arabica

-Elegance Blend   100% arabica

-Ethiopia Djimmah Jasmine   100% arabica

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie:

■Brazília Santos– Káva z oblasti Santos pripomína vôňou zrelé lieskové oriešky. V chuti je charakteristická sladkými medovými tónmi, ktoré postupne prechádzajú do výraznej čokoládovej dochuti.

 

Ethiopia Djimmah Jasmine – Zaujímavosťou tejto kávy je, že časť produkcie je zbieraná z divoko rastúcich kávovníkov. Aróma je sladko ovocná a kvetinová. V chuti môžete zaznamenať tóny čučoriedok a čerešní.

Ethiopia Djimmah Jasmine
Kávovník Coffea arabica pochádza z Etiópie. Podľa legendy objavil pastier Kaldi v 9. storočí kávovník po tom, čo si všimol povzbudzujúci účinok, ktorý mala rastlina na jeho stádo kôz.

Ethiopia Djimmah možno nájsť aj pod názvom Jimma Coffee. Meno regiónu ležiaceho na juhozápadnej strane Etiópie. Dažďové pralesy, ktoré predtým lokalite dominovali, sa premenili na poľnohospodársku pôdu. Plody kávovníkov (Coffea arabica) sú zbierané niekoľkokrát za rok, aby boli vždy zrelé a čo najkvalitnejšie.
Kávovník Coffea arabica pochádza z Etiópie.

 

Elegance Blend  100% arabica

Zmes elegantných kávových zŕn pre skutočných fajnšmekrov. Telo hladké, krémové s bohatou a vyváženou chuťou horkej čokolády a karamelu

V šálke našej Elegance blend kávy skvele vyniknú svieže exotické tóny indickej kávy, ale aj lahodná sladká chuť kávy z Brazílie.
Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabica. Brazílska káva je pripravovaná suchým (prírodným procesom), vyznačuje sa mohutným telom a komplexnosťou, má však nižší podiel kyselín. Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabica. Brazílska káva je pripravovaná suchým (prírodným procesom), vyznačuje sa mohutným telom a komplexnosťou, má však nižší podiel kyselín.
Indická káva je považovaná za najlepšiu kávu pestovanú v tieni a nie za priameho slnečného žiarenia kdekoľvek na svete. V krajine je asi 250 000 pestovateľov kávy; 98% z nich sú malí pestovatelia.

 

Farebné ladenie balíka

Pre ňu, Pre neho

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára