Mix balenie plantážových káv A

21,00 s DPH

Mix prvotriednych káv z Columbie, Brazílie a Blendu.

3 x 125 g

-Colombia Suprimo Rio Magdalena  100% arabica

-Brazília Boutique Kenya  100% arabica

-Rapallo blend 75%/25%

 

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie:

■Káva z oblasti Colombia sa vyznačuje výrazným telom s rafinovanou chuťou
kondenzovaného ovocia prelínaná s chuťou sliviek a ďatlí. V dochuti cítiť tmavé kakao a
hrozienka.

Kolumbia je zem zasvätená káve, čo dokazuje aj celosvetová obľuba kolumbijskych káv, ktoré tvoria až 12% celosvetovej produkcie. Zber kávy prebieha priebežne po celý rok a prevažné množstvo je spracované mokrou metódou, ktorá dodáva káve mimoriadnu kvalitu. Prekvapením možno je, že takmer všetká kolumbijska káva ide na export, pretože miestny obyvatelia veľmi kávu neobľubujú.

„Supremo“ v kolumbijskej káve Supremo označuje veľkosť zrna ako geografickú oblasť alebo farmu. Kolumbijské Supremo označuje najkvalitnejšiu kolumbijskú kávu zo zrnami o niečo väčšej veľkosti ako Excelso. Káva z Kolumbie, ktorá je druhým najväčším producentom kávy na svete.

 

■Káva z oblasti Brazílie z farmy California sa vyznačuje krémovým telom s intenzívnou chuťou tropického ovocia. V dochuti cítiť škoricu a mliečnu čokoládu.

Prémiová káva priamo od farmárov. Farma Capricornio Coffees je hlavným exportérom špeciálnych káv z kávového pásma Kozorožca. Unikátny región produkuje vysokokvalitné kávy druhu Arabica v subtropickom pásme so štyrmi veľmi dobre stanovenými sezónami, kde obdobie zrenia čerešní prechádza veľkými teplotnými rozdielmi medzi dňom a nocou.

Estate kávy sú od členov projektu štyri ročné obdobia z rôznych geografických území. Farmári dostávajú podporu od Capricornio poľnohospodárskeho tímu v zmysle dobrej poľnohospodárskej činnosti. Pridanou hodnotou tvrdej práce farmárov je zameranie sa na produkciu špeciálnych káv udržateľnou cestou.

 

 

■Rapallo blend

Zmes sa vyznačuje intenzívnou arómou vlašských orechov a kakaa. Žiarivá ovocná chuť so sladkou dochuťou horkej čokolády.

V šálke našej Rapallo blend kávy skvele vyniknú jemné tóny amerických káv Brazílie, Peru a Kolumbie. Ktoré sú doladené premývanou robustou z Indie.

Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabika. Brazílska káva je pripravovaná suchým (prírodným procesom), vyznačuje sa mohutným telom a komplexnosťou, má však nižší podiel kyselín.Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabika. Brazílska káva je pripravovaná suchým (prírodným procesom), vyznačuje sa mohutným telom a komplexnosťou, má však nižší podiel kyselín.

Peru dopestuje takmer 240 000 ton zelenej kávy ročne, ktorá sa spracováva tzv. mokrou cestou a jej zber prebieha najčastejšie v mesiacoch máj až september. Peru je v celosvetovom rebríčku siedmym najväčším producentom zelenej kávy. Pestovala sa a stále sa pestuje Arabica a predovšetkým jej odroda Typica. V súčasnosti je v Peru viac ako sto tisíc malých pestovateľov.

Kolumbia je zem zasvätená káve, čo dokazuje aj celosvetová obľuba kolumbijskych káv, ktoré tvoria až 12% celosvetovej produkcie. Zber kávy prebieha priebežne po celý rok a prevažné množstvo je spracované mokrou metódou, ktorá dodáva káve mimoriadnu kvalitu.

Indická káva je považovaná za najlepšiu kávu pestovanú v tieni a nie za priameho slnečného žiarenia kdekoľvek na svete. V krajine je asi 250 000 pestovateľov kávy; 98% z nich sú malí pestovatelia

Farebné ladenie balíka

Pre ňu, Pre neho

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára