Mix balenie plantážových káv D

21,00 s DPH

Mix prvotriednych káv z Guatemaly, Brazílie a Dominikánskej Republiky.

3 x 125 g

-Guatemala Honey Atitlan Montecristo   100% arabica

-Brazília Santos Exclusive   100% arabica

-Dominican Republic Washed Barahona AA  100% arabica

 

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie:

Guatemala Honey Atitlan Montecristo – Káva z oblasti Atitlan Montecristo je vskutku jedinečná, túto oblasť obklopujú tri majestátne sopky ktoré prispievajú k úrodnosti pôdy a k vytváraniu mystických oblakov ktoré prinášajú čerstvé a výdatné zrážky. Vysoká nadmorská výška a vlhké prostredie dodávajú kávovým zrnám nezameniteľnú chuť. V šálke tejto kávy môžete cítiť sladkosť tropického ovocia.

■ Brazília Santos– Káva z oblasti Santos pripomína vôňou zrelé lieskové oriešky. V chuti je charakteristická sladkými medovými tónmi, ktoré postupne prechádzajú do výraznej čokoládovej dochuti.

■ Dominican Republic Washed Barahona AA

Kávovníky sa v Dominikánskej republike nachádzajú hlavne v horských oblastiach krajiny, na vysočinách, ktoré tvoria najmenej polovicu oblasti Hispaniola . Káva bola prvýkrát uvedená v Dominikánskej republike v roku 1700 a bola hlavnou plodinou drobných poľnohospodárov. Káva sa začala vyvážať približne v roku 1872. Na začiatku 20. storočia sa plodina pestovala na všetkých Cibao, hlavne v okrese Puerto Plata. Vývoz kávy z Dominikánskej republiky v roku 1900 dosiahol 3 951 539 libier (1 792 388 kg). Významné kávové oblasti v roku 1918 boli v Moca , Santiagu a Baní , s približne 66% plodiny vyvážanej z Puerto Plata .

Oblasť Barahona AA

Káva najvyššej kvality z oblasti Barahona, ktorá je považovaná za najlepšiu oblasť na pestovanie kávy na ostrove. Káva sa pestuje v tieni vo veľmi úrodnej pôde. Pestujú ju malí farmári a väčšina produkcie sa spotrebuje miestnymi obyvateľmi. Na export ide zhruba iba 20% celkovej produkcie. Tieto plantáže patria medzi najstaršie, káva sa tu pestuje už od roku 1700. Káva je cenená pre svoju plnosť, sladkosť po čokoláde a kakau a pre nízku aciditu, s kvalitným zrnom.

Farebné ladenie balíka

Pre ňu, Pre neho

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára