Ethiopia Washed Yirgacheffe Gr.2 (zelená káva zrnková)

5,0018,00 s DPH

100% Arabica

Káva z oblasti Yirgacheffe sa vyznačuje výrazným telom s aromaticko-sviežou chuťou
citrusových plodov s jemnou dlhotrvajúcou dochuťou marhuľ.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Kávovník Coffea arabica pochádza z Etiópie. Podľa legendy objavil pastier Kaldi v 9. storočí kávovník po tom, čo si všimol povzbudzujúci účinok, ktorý mala rastlina na jeho stád kôz.

Oblasť Yirgacheffe

Káva Yirgacheffe je pestovaná v nadmorských výškach od 1 700 do 2 200 metrov nad morom a je považovaná za najlepšiu vysoko pestovanú kávu v južnej Etiópii , exotickej kávovej oblasti známej pre jemné kávy. Tieto nadmorské výšky označujú Yirgacheffes ako kávu s prísne vysokou produkciou (SHG) / prísne tvrdú fazuľu (SHB), kde káva z dôvodu nadmorskej výšky pomaly rastie, čo stromu poskytuje dodatočný čas na dodávanie živín do kávy a na vyvíjanie najlepších chutí.

Jemná etiópska káva Yirgacheffe vykazuje jasnú kyslosť spolu s intenzívnou, čistou chuťou a zložitosťou kvetinových tónov v aróme , niekedy s náznakom opečeného kokosu.
Niektoré prvotriedne tóny ochutnávky Yirgacheffes naznačujú, že môže mať mierne orechovú alebo čokoládovú akosť. Iné vykazujú jemné tóny mandarínky a citrusov. Tieto vlastnosti z neho robia preferovanú odrodu pre osviežujúcu ľadovú kávu.

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli