Aké sú najobľúbenejšie druhy studených kávových nápojov?

Čo je v lete osviežujúcejšie ako ľadová káva? Aké sú najobľúbenejšie druhy studených kávových nápojov? Ochutnali ste už nejaký? Môžete ich inak piť po celý rok, nielen v lete. 🙂

Prečítajte si aj: Aké sú najobľúbenejšie druhy teplých kávových nápojov?

Iced Coffee

Jeden z najobľúbenejších studených kávových nápojov. Káva s ľadom, zvyčajne podávaná s trochou mlieka, smotany alebo cukru – ľadová káva naozaj pre každého. Spôsoby prípravy ľadových káv majú určité variácie, niektoré kaviarne v recepte zamieňajú mlieko s vodou. Podľa želania zákazníka sa často ochucujú rôznymi aromatickými sirupmi.

iced coffee

Iced Espresso

Rovnako ako studená káva, aj studené espresso sa môže podávať ako sólo drink alebo s trochou mlieka, smotany či cukru. Espresso poznáme ako malú šálku (malý shot) vysoko koncentrovanej kávy. Pravé talianske ­espresso sa extrahuje 25 sekúnd pod tlakom 9 barov a je pripravené približne z 25-30 ml vody. 

Iced Espresso

Iced Latte

Ide o klasické latte v studenej verzii. Lattečka sú objemovo veľké asi 330ml a okrem mliečnej peny sú, pokiaľ ide o studené latte, zalievané studeným mliekom s ľadom. 

Iced Latte

Cold Brew

Pre tento spôsob sa nahrubo zomletá káva vloží do vody izbovej teploty a nechá sa dlhšie lúhovať. Káva je lúhovaná po dobu 12 – 24 hodín a pomaly kvapká do bohatého, hladkého, nízkokyselinového koncentrátu, ktorý sa potom zriedi vodou. Akonáhle je káva vyluhovaná, môžeme ju piť. Podľa chuti pridáme studené mlieko alebo smotanu, no v neposlednom rade, ľad. Takáto káva má naozaj vysoký obsah kofeínu, no je menej horká.

Cold Brew

Frappuccino

Frappuccino, ktoré preslávila spoločnosť Starbucks, je miešaný ľadový kávový nápoj, ktorý je ochutený šľahačkou a sirupom. U nás ho poznáme ako ľadové Frappe. 

Starbucks Frappuccino

Poznáme naozaj všelijaké druhy studených kávových nápojov. Aký je váš naobľúbenejší? A potom naopak, ktorý nápoj vás láka, no ešte ste ho neochutnali? Nezabúdajte, že výnimočné kávové odrody, z ktorých si môžete pripraviť chutné kávové nápoje aj doma, nájdete aj na našom e-shope.

Nezabúdajte naše tipy sledovať na Facebooku či Instagrame.