Mix balenie plantážových káv C

21,00 s DPH

Mix prvotriednych káv z Peru, Brazílie a Blendu.

3 x 125 g

-Peru Organic Washed 100% arabica

-Brazília Cerrado Dulce  100% arabica

-Rapallo star blend 50%/50%

 

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie:

■ Peru Organic Washed
Káva z oblasti Peru sa vyznačuje stredne silným telom s aromaticko-sviežou chuťou citrusových plodov s tónom tmavej čokolády.

Káva bola prvýkrát dovezená do Peru v 17. storočí a odroda Typica Typica sa rýchlo stala majoritnou odrodou kávových rastlín pestovanou v celej krajine.
Koncom 20. storočia nebolo Peru na trhu s kávou konkurencieschopné kvôli nedostatku infraštruktúry a metód spracovania – problém, ktorý sužuje mnohé rozvojové krajiny pestujúce kávu na svete.
Od prelomu storočia sa však peruánski pestovatelia kávy spolu s mnohými ďalšími krajinami, ktoré utrpeli v dôsledku krízy, zdvihli pomocou bootovacích pásiem a prestavali to, čo stratili.
Od začiatku tohto prestavovacieho hnutia došlo k preorientovaniu na vývoj kvalitnejšej kávy využívaním nezmerateľného potenciálu, ktorý je prirodzene prítomný v pôde a podnebí peruánskych kávových fariem.
Ako je tomu v mnohých podobných krajinách s tradičnejšou formou hospodárenia, veľká časť peruánskej kávy sa vždy pestovala organicky. Nebolo to nevyhnutne kvôli certifikácii, ale skôr preto, že v prvom rade nemali prístup k chemickým hnojivám a pesticídom!

Oblasť Chanchamayo
Indiáni z kmeňa Yanesha sú farmári, hospodáriaci na malých, rozmanitých, často pralesom tienených farmách. Cieľom kmeňa Yanesha je produkcia skvelej kávy v harmónii s pôvodným životným štýlom s využitím poľnohospodárskych techník v súlade s prírodou

 

■ Brazília Cerrado Dulce

Káva z oblasti Cerrado sa vyznačuje vyváženou chuťou jemného karamelu. Pri
tmavšom pražení vyniká krásna čokoládová chuť.

Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabika. Brazílska káva je pripravovaná suchým (prírodným procesom), vyznačuje sa mohutným telom a komplexnosťou, má však nižší podiel kyselín.

Oblasť Cerrado Dulce

Jedná sa o jeden z najmodernejších regiónov vyrábajúcich kávu v Brazílii. Od pestovania plodín po zber je bežná úplná mechanizácia. Toto je možné vďaka rovnomernému dozrievaniu čerešní, ktoré je zase vyvolané zavlažovaním. Výsledok? Najvyššia miera produktivity v krajine.
Pozoruhodné však nie sú iba úrovne produktivity regiónu. Antônio Rigo de Oliveira z farmy Chaçará São Judas Tadeu v meste Piatã vyhral Brazílsky pohár výnimočnosti Pulped Naturals 2015, ktorý dosiahol 91,22 zo 100 bodov. Antônio tiež získal pečať prezidentskej kávy, aby získal skóre vyššie ako 90 bodov.

 

 

■Rapallo Star

V šálke našej Rapallo star blend kávy skvele vyniknú jemné tóny amerických káv Brazílie, Peru a Kolumbie. Ktoré sú doladené premývanou robustou z Indie.

Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabica. Brazílska káva je pripravovaná suchým (prírodným procesom), vyznačuje sa mohutným telom a komplexnosťou, má však nižší podiel kyselín.Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabica. Brazílska káva je pripravovaná suchým (prírodným procesom), vyznačuje sa mohutným telom a komplexnosťou, má však nižší podiel kyselín.

Peru dopestuje takmer 240 000 ton zelenej kávy ročne, ktorá sa spracováva tzv. mokrou cestou a jej zber prebieha najčastejšie v mesiacoch máj až september. Peru je v celosvetovom rebríčku siedmym najväčším producentom zelenej kávy. Pestovala sa a stále sa pestuje Arabica a predovšetkým jej odroda Typica. V súčasnosti je v Peru viac ako sto tisíc malých pestovateľov.

Kolumbia je zem zasvätená káve, čo dokazuje aj celosvetová obľuba kolumbijskych káv, ktoré tvoria až 12% celosvetovej produkcie. Zber kávy prebieha priebežne po celý rok a prevažné množstvo je spracované mokrou metódou, ktorá dodáva káve mimoriadnu kvalitu.

Indická káva je považovaná za najlepšiu kávu pestovanú v tieni a nie za priameho slnečného žiarenia kdekoľvek na svete. V krajine je asi 250 000 pestovateľov kávy; 98% z nich sú malí pestovatelia.

Farebné ladenie balíka

Pre ňu, Pre neho

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára