Ethiopia Djimmah Jasmine 100%

5,0025,00 s DPH

100% Arabica

Ethiopia Djimmah Jasmine – Zaujímavosťou tejto kávy je, že časť produkcie je zbieraná z divoko rastúcich kávovníkov. Aróma je sladko ovocná a kvetinová. V chuti môžete zaznamenať tóny čučoriedok a čerešní.

Zrušiť výber

Množstvo
Dostupnosť: skladom

Katalógové číslo: - Kategórie: , ,

Ethiopia Djimmah Jasmine
Kávovník Coffea arabica pochádza z Etiópie. Podľa legendy objavil pastier Kaldi v 9. storočí kávovník po tom, čo si všimol povzbudzujúci účinok, ktorý mala rastlina na jeho stádo kôz.

Ethiopia Djimmah možno nájsť aj pod názvom Jimma Coffee. Meno regiónu ležiaceho na juhozápadnej strane Etiópie. Dažďové pralesy, ktoré predtým lokalite dominovali, sa premenili na poľnohospodársku pôdu. Plody kávovníkov (Coffea arabica) sú zbierané niekoľkokrát za rok, aby boli vždy zrelé a čo najkvalitnejšie.
Kávovník Coffea arabica pochádza z Etiópie.

Nálepka

žiadna, Babičke, Dedkovi, Maminke, Oteckovi, Najlepšej dcérke, Najlepšiemu synovi, Sestričke, Bračekovi, Naj kamoške, Naj kamošovi, Milovanej osobe, Z lásky, Zo srdiečka, Úžasnej priateľke, Úžasnému priateľovi, Pre lepšie výkony v posteli, Pre budúcu mamičku, Pre moje dve lásky, Pre najlepšiu mamičku, Pre moju princeznú, Ľúbim ťa ako kávu, K životu potrebujem iba teba a kávu, Najlepšiemu manželovi, Najlepšej manželke, Pre kávičkára